• Nowoczesne systemy grzewcze - Pompy ciepła - izolacje pianą - posadzki anhydrytowe

Pompy ciepła powietrze-woda

Podstawą pracy powietrznej pompy ciepła jest przekazywanie ciepła z powietrza z zewnątrz do systemu grzewczego w domu, czyli głównym źródłem ciepła jest otaczające powietrze. Zastosowanie takiego niedrogiego źródła ciepła znacznie upraszcza i zmniejsza koszty ogrzewania. Ponadto, warunki projektowania i instalacji są nie ograniczone.
Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła z reguły przypomina zewnętrzną jednostkę konwencjonalnego klimatyzatora. Wewnątrz jest wymiennik-parownik i wentylator. Wentylator przedmuchuje uliczne powietrze przez parownik, w którym krąży czynnik chłodniczy. Czynnik chłodniczy o niższej temperaturze jest ogrzewany przez odprowadzanie ciepła do otaczającego powietrza. Wewnętrzna jednostka pompy ciepła powietrze-powietrze zawiera kompresor i kondensator wymiennika ciepła. Za pomocą skraplacza odbierane ciepło przekazywane jest do systemu ogrzewania lub dostarczania ciepłej wody do prywatnego domu.
Najcześciej spotykany typoszereg pomp ciepła powietrze - od 5 do 19,5 kW.

Pompy ciepła gruntowe

Gruntowe pomp ciepła - pełne zastąpienie konwencjonalnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Korzystanie z energii gruntowej, która jest źródłem ciepła do ogrzewania budynków i ciepłej wody. Gruntowe pompy ciepła można nazwać ekologicznie czystymi urządzeniami grzewczymi nowej generacji. Pompy te są zaprojektowane nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do chłodzenia, które znacznie obniżają koszty ekspolatacyjne budynku.
Zasada działania pompy ciepła gruntowej jest następująca: energie środowiską z gruntu, transportowana jest przez wymiennik ciepła w celu ogrzewania obiektu i wody użytkowej. Jako środek transportu wykorzystuje system rur (poziomych lub pionowych - kolektor poziomy lub odwierty), które znajduje się w głębi ziemi w pobliżu obiektu ogrzewanego.

Pompy gruntowe w porównaniu z powietrznymi mają pewne zalety:

- Efektywność kosztowa (nawet 5 kW energii cieplnej zużywa tylko 1 kW energii elektrycznej);
- Stałość temperatury gleby (na głębokości 15-20 m), niezależnie od pory roku;
- Nie psuje wyglądu domu, nie przeszkadza w rozwoju roślin.

System ogrzewania oparty na geotermalnych pompach ciepła składa się z:
- Kolektora w glebie - wypełniony jest niezamarzającym płynem (glikol, spirytus);
- Parownik, w którym następuje wymiana ciepła i parowanie cieczy;
- Kompresor, który kompresuje parę, co zwiększa jej temperaturę;
- Wymiennik ciepła, w którym przenikanie ciepła jest bezpośrednio do systemu grzewczego.

Praca pompy ciepła wygląda następująco:

- Niezamarzającą mieszaninę podaje się do kolektora - może to być woda z alkoholem, roztwór soli lub mieszanina glikolu - która pochłania energię cieplną i transportuje ją do pompy.
- W parowniku energia przepływa do czynnika chłodniczego (substancji o niskiej temperaturze wrzenia), z którego ten drugi wrze i zamienia się w parę.
- Sprężarka zwiększa ciśnienie, w konsekwencji podnosi temperaturę.
Gdy ciepło jest przenoszone do skraplacza chłodzącego czynnika grzewczego i ochładza się dalej do „parownika” ciepło zostaje przechodzi w stan ciekły i wysłany z powrotem do zbiornika.

Proces powtarza się zgodnie z tym samym schematem.

Wycena i doradztwo

Nasze centrum Odnawialnych żródeł ciepła "Heatcare" odpowiada za jakość dostarczanych towarów i usług. dlatego świadczymy usługi gwarancyjne zgodnie z indywidualnymi warunkami gwarancji dla każdej pozycji, ale nie mniej niż jeden rok od momentu sprzedaży. W przypadku niektórych pozycji gwarancja zostaje przedłużona do 10 lat. Serwis gwarancyjny jest świadczony przez najbliższe centrum serwisowe.

Jeśli szukasz certyfikowanych instalatorów od pomp ciepła, zadzwoń do specjalistów w Heatcare. Nasi przedstawiciele mogą odpowiedzieć na Twoje pytania i umówić się na bezpłatną wycenę w dogodnym dla Ciebie czasie.

tel. 881 626 680 - biuro@heatcare.pl